beebimassaaž

Beebimassaaž või imetamisnõustamine?

Beebimassaaž või hoopis imetamisnõustamine on küsimus, millega puutun tihedalt kokku uute emadega, kes kutsuvad mind enda juurde juba väga pisikese, vaid mõne päeva või nädala vanuse beebiga kohtuma, et teostaksin nende imelistele ilmakodanikele ühe mõnusa beebimassaaži. Olles aus oma klientide vastu, uurin ma alati, mis ajendab vanemaid minuga nii varases eas juba beebiga kohtuma. Tihtilugu, nende lugu kuulates mõistan, et neil on olnud raske algus ning siiani ei lähe veel asjad nii nagu soovitud / loodetud on.

Aga, miks ma olen aus? Sellepärast, et nii pisikesele beebile, kui ta on terve ja tugev laps, olenemata sellest, et ta kas nutab, on rahutu või kimbutab teda muu mure, päris massaaži veel teostada ei saa. Talle tuleb anda aega, et tutvuda ja kohaneda selle uue maailmaga kuhu ta on täna saabunud ning massaaž oleks lihtsalt tema jaoks liiga intensiivne. Beebimassaaž või imetamisnõustamine

Mõistes, millise probleemi ees vanem hetkel seisab, leian tihti, et imetamisnõustamine oleks antud mure lahendamisel parim valik. Tundub imelik, et isegi kui laps on ju rinnal, miks ma vajan seda, kuid tihtilugu ei alga imetamine nii nagu me seda lootnud oleme ning kõik ei kulge päris nii nagu võiks. Laps võib jätkuvalt olla rahutu, asend ebamugav ning suur väsimus kimbutab nii beebit kui vanemaid.

Siinkohal toongi ära mõned märksõnad, millal kutsuda enda juurde hoopis imetamisnõustaja:

  • Kui imetamine on valus või valulik – jah, alguses tõesti rinnad kohanevad, kui see on nn tuimvalu. Kui valu on terav, äkiline ja torkav ei ole tegemist õige võttega
  • Imetad beebit vaid ühes asendis – vaheldus on vajalik juba vanemate vaimse tervise heaolu nimel kuid ka annab võimaluse tühjendada rinda õigesti, et tekiks sinna ka rohkelt piima juurde
  • Sa ei ole kindel mida sa teed – on täiesti normaalne, et uue ilmakodaniku saabudes me ei tea, mida üldse teha ja miks. Hea on, kui saad kellegi poole pöörduda, kes sind toetab ja on Sulle tugiisikuks.
  • Sa ei tea kas imetamisega on kõik korras või mitte – Imetamisnõustaja tuleb ja annab head nõu
  • Kardad, et beebi ei võta piisavalt juurde
  • Sa ei tea mida ema süüa- ja juua võiks
  • Soovid oma last rohkem imetada, kui ta on sul pudelitoidul – jah! See on 100% võimalik – ausalt ka siis, kui ta vahepeal enam rinda saanud ei olegi!
  • jnejne – küsimusi on niii palju ja vahel puudutavad need hoopis kõhumuresid, nutupõhjust, kuidas leida õige viis lapse lohutamiseks jnejne. Võta ühendust imetamisnõustajaga ja kindlasti leiad oma küsimusele toetust!
Beebimassaaž

Millal siiski beebile massaaži võib teostada?

Beebimassaaž sobib igas vanuses beebile alates 2.elukuust! Enne seda saan tulla beebit toetama pisikeste silitustega. Alati võid beebimassööri kutsuda ka enda juurde selleks, et ta näitaks vanematele ette, kuidas ise, omas kodus oma beebile mõnusat massaaži teostada. Lähemalt saab beebimassaažist lugeda SIIT.

Kui ma ei oska valida, kas beebimassaaž või imetamisnõustamine

Sa võid võtta meie terapeudi Martaga ühendust ning uurida, milline valik oleks parim just Teie perele! Koostöös terapeudi ja perega leiame alati Teile parima lahenduse ning tihti peale jätkub sealt koostöö veel pikaks ajaks. Alguses imetamisnõustajana ja pärast juba beebi-; lapse- ning miks ka mitte peremassöörina.

Lisainfot imetamisnõustajatest saad kindlasti lugeda ka Sünni- ja Imetamisnõustajate Ühingu leheküljelt www.siet.ee

Shopping Cart