Segmentmassaaz

Kvaliteetne massaaž – kuidas see ära tunda?

Eestis ei pea massööriks õppima!

Oma esimeseks blogipostistuseks mõtlesin, et kirjutan mõnest massaažiliigist vms. Kuid ikka ja jälle mõtlesin ma sellest, mida Mina kõige esimesena koolis õppisin. Ma sain teada, et Eestis ei kehti mitte mingisugust kohustust õppida massööriks. Selleks, et pakkuda teenust klientidele piisab vaid tavalisest arsti tervisetõendist ja go for it. Ma olin ausalt öeldes šokeeritud, sest ma olen käinud massaažis küllaltki palju ja seda väga erinevatest kohtades. Mul oli arusaam, et nad on vähemalt MINGI koolituse läbinud, aga EI. Piisab vaid tahtest ja Palun, pane oma äri püsti. Võimalik, et antud informatsiooni puudumisel oli tegemist minu naiivsuse ja usust tervisesüsteemi, aga sellest tulenevalt mõtlesin, et annan ka Teile teada, kuidas kvaliteetne massaaž ära tunda ja kas see on üldse oluline?

Kvaliteetne massaaž

Kvaliteetne massaaž – 7 punkti mida jälgida

  1. Massöör kellel on kogemus ja haridus on alati lahkelt valmis tutvustama oma haridusteekonda – Ole julge, KÜSI, sest sa usaldad oma kallima vara Tema kätte: oma keha ja vaimu! Kui massöör hakkab “jahuma”, et ah, kogemustega õpib…siis jah, ma ka usun seda, aga ka kõige suuremad ja tuntumad Aasiamaade massöörid on õppinud kellegi käe all ja nad on uhked selle üle!
  2. Massöör OSKAB soovitada, mis on PARIM valik sulle ja alati ei olegi selleks massaaž! – Hea massöör teab, millal öelda ka EI ja hoopis soovitada pöörduda Teise spetsialisti poole.
  3. Massöör on alati professionaal, olgu kas ta teeb seda sinu kodus/salongis. – Ta uurib sinu haiguslugu, küsib täpsustavaid küsimusi. Ei küsi asjade kohta, mis ei puutu tema erialasse (nt kus sa elad ja mis su lemmikvärv on).
  4. Massööri töökoht on alati puhas, ettevalmistatud, meeldiv muusika ja ETTE MÕELDUD – vaata ka ise KUHU sa lähed ja milline on ümbrus või kui kutsud massööri koju, et tal oleks kõik vajalik endal kaasas.
  5. Hind – uuri turgu! Kui massaaž maksab 40-70 € ja keegi küsib selle eest 15 €, kas tasub alati maksta vähem, et võõras sind katsuks või hoopis 100 €? Kõrge hind ei tähenda, et see oleks parem kui turuhinnaga pakutav toode!
  6. Masseerides keha ÕIGESTI erinevate liigutustega kutsutakse kehas esile protsessid, mis aitavad kaasa kudede taastumisele – aga kui oskamatu inimene sind valest kohast “katsub, muljub, võibolla ka taob”, siis tegelikult võib ta kehas tekitada pöördumatuid kahjustusi. Eriti veel siis, kui sul on näiteks juba mingi haigus või veel hullem sa EI TEAGI, et sa oled haige?!
  7. Massaaž suudab kehas tõsta nn heade hormoonide tõusu ja vähendada stressihormoone – kas inimene kelle juurde sa lähed teab seda? Kas ta mõistab, mida sul tegelikult vaja on? Kas sa vajad rahustavat või hoopis toniseerivat massaaži? Usun, et kogemustega massöör oskab seda hästi soovitada.

Loodan, et nendest esimestest mõtetest oli veidikenegi kasu. Küsimuste korral kirjuta mulle julgelt ja kui tunned, et ei tea kas see inimene on õppinud või mitte, siis näiteks kutsetunnistustega massöörid leiab SIIT.

Shopping Cart